Registrace do katalogů

Proč je registrace do katalogů důležitá?  |  Rozdíl mezi vyhledávači a katalogy  |  Rozdělení katalogů

Proč registrovat do katalogů?

Katalogy jsou webové portály, kde jsou tematicky, většinou podle oborů, umístěny webové prezentace, spíše odkazy na ně. Každý katalog má určité kategorie, do které se registruje webová prezentace tematicky. Obsah stránek pak musí být v souladu s kategorií katalogu. Registrace v katalozích jsou velmi důležité pro vyhledávače, protože většina vyhledávačů hledá informace právě v katalozích. Českých katalogů existuje velká spousta, některé jsou zcela zdarma, na některé zas svůj zápis můžete umístit jedině za určitou částku a na určité období.

Registrace se provádí zpravidla manuálně a odsouhlasení pak záleží na administrátorovi každého katalogu, který musí zkontrolovat správnost zápisu, také jeho umístění do správné kategorie. Registrovat můžete do cca 200 českých katalogů, velmi důležité je, aby Vaše webová stránka byla zaregistrovaná v nejznámějších katalozích, jako jsou Seznam, Atlas i Centrum.

Proč je registrace do katalogů důležitá?

Registrace do katalogů je prvním krokem v budování zpětných odkazů. Největší přínos je až následkem registrace. Samotná registrace přináší pouze existenci odkazu v nějakém katalogu, kam nepřijde mnoho uživatelů. Hlavním přínosem je ale fakt, že důležité a dominantní vyhledávače jako www.seznam.cz a www.google.cz dávají váhu tomu, že někde v internetu se nacházejí odkazy na Vaše webové stránky. Ve výsledku jsou webové stránky lépe hodnoceny. To znamená, že důvěryhodnost získaná na základě registrací zásadně přispívá k získání lepších pozic ve vyhledávačích. Samozřejmostí je, že registrace do katalogů musí jít ruku v ruce se SEO Optimalizací. Jinak by získaní uživatelé lehce ztratili o dobře indexované webové stránky zájem.

Rozdíl mezi vyhledávači a katalogy

Katalogy oproti vyhledávačům mají ten rozdíl, že uživatel v katalogu vyhledává informace na základě kategorií, případně abecedy. Také většina vyhledávačů má již vyhledávací políčko. Po zadání klíčového slova se objeví weby, které mají toto políčko obsažené v titulku stránky, případně v popisku. Ve fulltextovém vyhledávači jsou stránky indexovány na základě obsahu celé webové prezentace. Každý vyhledávač má své programy, který prochází celý internet, hledá stránky a následně si je ukládá do své databáze. V databázi jsou uloženy veškeré parametry a obsah dané stránky. Po zadání hledaného výrazu fulltextový vyhledávač indexuje www stránky podle relevance ze své databáze.

Rozdělení katalogů

Katalogy lze dělit do následující základních skupin. Toto členění pomáhá zájemcům o registraci směrovat svůj zájem cíleně tak, aby to splnilo svůj účel co nejlépe.

  • Základní katalogy
  • Obecné katalogy
  • Oborové katalogy
  • Regionální katalogy
  • Zahraniční katalogy
  • Výběrové katalogy
  • Katalogy pro firmy

Pro získání více informací o našich službách nás kontaktujte prostřednictvím Kontaktního formuláře nebo e-mailem.

E-mail: info@espiral.cz